Bravo: Milan Vidović ušao u istoriju prnjavorske atletike

Član Atletskog kluba ''Prnjavor'' Milan Vidović ušao je u istoriju prnjavorske atletike, kao prvi atletičar koji je dionicu dugu 100 metara istrčao ispod 11 sekundi.

Na Malim olimpijskim igrama regije Banjaluka, Vidović je 100 metara istrčao za 10 sekundi i 95 stotinki, te je kao prvoplasirani prošao ciljnom ravninom.

“Predivan je osjećaj nastupiti u trci na 100 metara. Jeste da imam nekog iskustva na kratkim stazama, ali me uvijek iznova oduševi taj osjećaj kada sam u startnom bloku sa konkurentima. Uz novi lični rekord mogu reći da sa još većom željom čekam republičko takmičenje”, istakao je Vidović.

Pored njega, do medalja na istom takmičenju stiglo je još troje članova Atletskog kluba “Prnjavor”. Jovan Milanović osvojio je srebro u trci na 800 metara, dok je na istoj dionici Maja Kuzmanović osvojila bronzu. Medaljom se okitio i Aleksandar Legenović, koji je u skoku u dalj osvojio treće mjesto.