Ljubić preokretom do tri boda u Novom Gradu

Fudbaleri Ljubića upisali su novu gostujuću pobjedu, pošto su u okviru 22. kola porazili Slobodu u Novom Gradu 2:1.
Kladioničarskim izrazom rečeno Ljubić je preokretom iz “keca u dvojku” upisao novu prvenstvenu pobjedu. Bili su domaći bolji rival u prvom poluvremenu, a svoju bolju igru, krunisali su pogodkom u 15. minuti. Kreirarala je tada Sloboda dobar napad, nakon nekoliko kratkih pasova, akciju je pogotkom završio iskusni Kovačević.
U drugih 45 minuta, Ljubić je zaigrao bolje, preuzeo terensku inicijativu, a u razmaku od 55. do 65. minuta stvorio je i dvije prilike. Pokušavali su Žižak i Ančić, ali je Kondić u oba navrata odbranio. U 74. minuti izjednačenje. Štoper Ljubića Kovačević uposlio je Ančića, koji izlazi sam pred golmana Kondića, te rutinski trese mrežu za 1:1. Nazirao se tada potpuni rezultatski preokret, a on se desio u 81. minuti. Aleksandar Žižak prolazi po desnoj strani, upošljava Ančića, koji dovodi Ljubić u vođstvo 2:1.
Do kraja susreta Sloboda je pokušavala izjednačiti, Ljubić je odolijevao, mreže su ostale mirne, pa su tri boda otišla za Prnjavor.