Odlična Srbija remizirala sa Njemačkom, prvenac Jovića

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno sa Njemačkom 1:1 (0:1), u prijateljskoj utakmici odigranoj u Volfsburgu.

Tim Mladena Krstajića pružio je sjajnu igru, prije svega u prvom poluvremenu, kada je i poveo prvencem Luke Jovića u 12. minutu, ali je u drugom Njemačka bila bolja i izjednačila golom Leona Gorecke u 69.

Blistao je golman Marko Dmitrović sa nekoliko fantastičnih odbrana, više puta Timu Verneru i Liroju Saneu, kao i Marku Rojsu, i na kraju zaslužio epitet najboljeg pojedinca.

Mogli su i "orlovi" da postignu više od jednog gola, ali su veoma dobre prilike propustili Jović i posebno Adem Ljajić u prvom dijelu.

Remi na gostovanju u Njemačkoj prava je uvertira za duel sa Portugalijom u Lisabonu na startu kvalifikacija za EURO 2020.

Srbija je završila meč sa desetoricom zbog crvenog kartona debitanta Milana Pavkova u samom finišu utakmice zbog oštrog starta nad Saneom.