Ahmed Musa donio slavlje Nigeriji protiv Islanda

Nigerija je pobjedila Island sa 2:0 u okviru grupe D. Nigerija sad ima tri boda dok je Island ostao na jednom bodu.

U nezanimljivom prvom poluvremenu jedino vrijedno pomena je šut iz slobodnog udarca Gulfi Sigurdsona u 3. minuti. Drugo poluvrijeme je bilo dosta zanimljivije. Nigerija je povela u 49. minuti. Ahmed Musa je fenomenalno primio loptu, topovski šutirao i donio vođstvo Nigeriji.

Nigerijci su nastavili da napadaju. U 57. minuti snažno šutira Vilfred Ndidi sa nekih 28 metara ali Hanes Haldarson dobro brani. Viktor Mozes je zaprijetio u 66. minuti, dok je priliku za Island propustio Rurik Bislanson u 68. minuti.

Potom je na scenu ponovo stupio Ahmed Musa. Prvo je u 74. minuti pogodio prečku da bi samo minut poslije napravio sjajan solo prodor i doveo Nigeriju u vođstvo od 2:0. Island je do kraja susreta imao šansu da smanji rezultat ali Gulfi Sigurdson nije uspio da realizuje jedanaesterac. Ponovo je Var tehnologija prethodila jedanaestercu.

Nigerija sljedeću utakmicu igra protiv Argentine, dok je protivnik Islanda reprezentacija Hrvatske. Obe utakmice se igraju utorak sa početkom od 20 časova.