
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik iznio je novu reakciju na društvenoj mreži X povodom telefonskog razgovora sa liderom SDA Bakirom Izetbegovićem. Dodik tvrdi da Izetbegović tokom razgovora nije uspio objasniti svoje ranije izjave, dok lider SDA insistira da se eventualni snimak razgovora objavi u cijelosti.
– Tokom “nervoznog” telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni “da” ni “ne”, nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom – napisao je Dodik na društvenoj mreži X.
Ističe da je umjesto preuzimanja odgovornosti za izrečene riječi, svjedočio pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji.
– Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike – tvrdi Dodik na mreži X.
Podsjećamo, Bakir Izetbegović, lider SDA, tvrdi da ga je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, telefonski pozvao nakon njegovog gostovanja na Federalnoj televiziji. Izetbegović navodi da je tokom razgovora ponovio svoje ranije stavove o Dodiku te ga pozvao da objavi kompletan snimak razgovora ukoliko je on zaista sniman.
– Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv. Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora – napisao je na društvenoj mreži X Izetbegović i dodao:
–S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi. –
Takođe, podsjećamo, Bakir Izetbegović, lider SDA, izjavio je, gostujući na Federalnoj televiziji, da se “Milorad Dodik nekom silom mora riješiti”.
– Međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima. Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone – rekao je Izetbegović.
Na ovu izjavu reagovao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, koji je na društvenoj mreži X poručio da se Izetbegović “ohrabrio da mu prijeti” te da je zbog toga odlučio da ga pozove.
Nezavisne



