
Nakon višednevne polemike na društvenim mrežama, objavljen je snimak telefonskog razgovora predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića.
Izetbegović je odgovorio da je pritom mislio na pravosudne institucije.
– Rekao si silom, a pravosuđe nije sila nego legalan postupak – uzvratio je Dodik.
Na to je Izetbegović odgovorio da je mislio na “legalan postupak, Mile”, dodajući da Dodika “neko mora zaustaviti zbog štete koju već 20 godina nanosi ovoj zemlji”.
– Istjerao si nam mlade iz zemlje, kupuješ papke po Americi, ulizuješ se Izraelu. Najgoru vrstu ljudi si izabrao da rade protiv ove zemlje i, nažalost, u tome si uspio – rekao je Izetbegović.
Kada ga je Dodik upitao na koju zemlju misli, Izetbegović je odgovorio: – Ovu zemlju, moju i tvoju Bosnu i Hercegovinu. –
Tokom razgovora Dodik je u više navrata insistirao na pitanju zbog čega mu Izetbegović prijeti silom, dok je lider SDA ponavljao da govori o zakonitim postupcima i optuživao Dodika da šteti vlastitom narodu.
Razgovor poslušajte OVDJE
– Ti si štetočina, hajdučku politiku vodiš – rekao je Izetbegović.
Dotakli su se i položaja povratnika u Republici Srpskoj.
– Napravili ste aparthejd, potpunu dominaciju hrišćana nad muslimanima – rekao je Izetbegović.
Dodik je odgovorio da Bošnjaci Srbima “nikada nisu ponudili nijedan održiv prijedlog”.
U jednom dijelu razgovora Dodik je upitao Izetbegovića da li organizuje mudžahedine protiv njega.
– Ja dobijam informacije o njima, a ti meni govoriš da ćeš me silom skloniti. Je li ti to organizuješ – pitao je Dodik.
– Otkud ti te budalaštine – odgovorio je Izetbegović.
Razgovor nije protekao bez međusobnih prozivki, pa su se dvojica političara dotakla i Dodikove tjelesne težine, kada mu je Izetbegović poručio da “skine koju kilu”.
Na kraju razgovora su se pozdravili, a Dodik je Izetbegoviću rekao: – Ajde zdravo, pozdravi Sebiju. –



